„Võtmed kätte“ maja ehitamine

Avaleht„Võtmed kätte“ maja ehitamine

“Võtmed kätte” maja ehitamine

Iga maja saab alguse ideest – sellest „minu oma kodust“, millest meist enamus aastaid või aastakümneid unistavad. See kodu, kuhu mahuks pere, mille õues saaks turvaliselt mängida lapsed ning grillida pererahvas. iHouse professionaalid aitavad selle unistuse täide viia, projekteerides ja ehitades teiega koostöös isikupärase kodu, mis ongi teie unistus olnud.

Kui oled valmis ehitama kodu, võta julgelt meiega ühendust. Soovitame tutvuda ka elamu eskiisprojekti puudutava infoga – see aitab teil esimeseks kohtumiseks mõtteid koguda.

Lisainfot leiad sektsioonist Eramu projekteerimine

Maja ehitamine ja selle protsessi kuuluv

Krundi valik

See on maja ehitamisel üks tähtsamaid elemente, sest enne projekteerimist on krundi kohta vajalik teada rohkelt infot. Näiteks on hea eelnevalt teada, millist maja üldse krundile ehitada tohib, sest vastavalt elamurajoonide planeerimiseeskirjadele võib olla piiratud maja kõrgus, maja paiknevus krundil ja maja värvilahendus või materjalikasutus.

Kui teil on krunt juba olemas, tutvume koos teiega võimaluste ja piirangutega ning üritame need teie soovidega kooskõlla viia. Aga kui teil krunti veel ei ole, siis ei pea muretsema – ulatame abikäe ja leiame koos sobiva krundi.

 

Majatüübi valik

Majatootjatel on mitmeid erinevaid maju, mille hulgast valida. Levinud valikuks on moodulmaja ja karkassmaja. Moodul- ja elementmajad valmistatakse tehastes, ning sellise majatüübi eeliseks on suurem ehituskiirus kuid väiksem personaliseerimise võimalus. Elementmajad komplekteeritakse krundil hooneks ning moodulmaja tuuakse peaaegu valmiskujul krundile kohale.

Sageli arvatakse, et moodul- ja elementmajad on palju soodsamad, kui ehitusplatsil ehitatavad karkassmajad. See arvamus on lihtne tekkima, sest majatootjad kuvavad hindu ilma mitmete eluhoone jaoks vajalike eriosadeta – nii on vajalik krundile ise valmistada vundament, projekteerida elektrisüsteem ja vedada kaablid samuti on hoonesse vaja saada vesi ja kanalisatsioon.

Üsna kindlalt võib öelda, et mõlemal majatüübil on omad eelised, kuid soovides terviklikku lahendust, kus ise enam millegi pärast muretsema ei peaks, tasub mõelda karkassmaja peale.

Tulevase eramu projekteerimine

Eskiisprojekt

Selles etapis vormistatakse kõik kliendi soovid vastavas programmis visuaalseks lahenduseks ning planeerida saab tubade paiknevuse, suuruse, eriruumid jne. Eskiisprojektis sisaldub kokku viis joonist: põhiplaan, kaks otsvaadet ning kaks külgvaadet ning tellija soovik ka lihtsamat 3D joonist. Dokumentatsiooni kuulub ka lihtsustatud seletuskiri, milles täpsustatakse näiteks elektri, tulekaitse, jäätmekäitluse, kütte- ja ventilatsiooni ning veevarustuse ja kanalisatsiooni tehnilisi näitajaid.

 

Eelprojekt

Eskiislahenduste loomise käigus on võimalik paika panna kõik olulisemad nõuded elamule, ruumide asukohad ja isegi materjalid, mida oleks soov kasutada. Kui eskiislahendused on saanud tellija heakskiidu, koostatakse eelprojekt ning harvemini lisaks ka põhiprojekt. Eelprojekti alusel menetletakse ja väljastatakse ehitusluba.

Dokumentatsioon on äärmiselt mahukas, ja selle sisse kuulub muu hulgas:

–              Info hoone asukoha kohta ning ehitise üldkirjeldus

–              Asendiplaan ja tuleohutus

–              Eskiislahendus hoone ruumiprogrammist

–              Arhitektuurne projekteerimine

–              Konstruktsioonide projekteerimine, sh maa-alused (vundament, sokkel, põrand) ja maapealsed konstruktsioonid (seinad, vahelaed), katusekonstruktsioonid, trepid, terrassid jpm

–              Hoone eriosade projektid:

o             Küttesüsteemid

o             Ventilatsioon

o             Elektrisüsteemid

o             Vesi- ja kanalisatsioon

 

Maja ehituse kalkulatsioon – hinnapakkumine

Kui kõik vajalikud detailid on paigas, on võimalik teha hinnapakkumine. iHouse (SSC OÜ) poolt vormistatav hinnapakkumine on detailne ja põhjalik, tuues välja põhilised kuluartiklid erinevate etappide kaupa. Kogenud ehitaja oskab hinnata tööde ja ressursimahtu ja nii on kliendil detailne ülevaade sellest, mis töid erinevates etappides teostatakse ning mis kulud nendega kaasnevad.

Ehituse finantseerimine

Kui oma finantsidest napib, on võimalik nüüd pöörduda pankade poole laenupakkumiste saamiseks.

 

Ehitusloa taotlemine

Ehitaja alustab ehitusloa taotlemise protsessi, mis enamasti võtab paar kuud. Kui on plaanis „võtmed kätte“ maja ehitamine meilt tellida, ei pea tellija muretsema lubade taotlemise ega paberitöö eest, sest meie teeme selle kõik ära.

 

Ehitustegevus ja kasutusluba

Selles etapis valmibki teie unistuste kodu, vundamendist katuseni. Keskmiselt peaks arvestama ehitustegevuse jaoks vähemalt kuus kuud. Ehitustegevuse kestus sõltub paljuski elamu projektist, selle mahukusest ja nõudmistest. iHouse professionaalid ehitavad kodu ja selle juurde kuuluva tellija jaoks valmis ning tellija ülesandeks jääb vaid sisekujundus.

Tänu pikaajalisele kogemusele ja usaldusväärsetele koostööpartneritele saame garanteerida sujuva ehitusprotsessi, kus vastavalt projekti keerukusele ja ilmadele toimub ehitusperiood 6-8 kuud, peale mida saame taotleda hoone kasutusluba. Järelteenindust pakume kaks kuni viis aastat, mille jooksul jagame majaomanikele vajalikke soovitusi ja teadmisi ning likvideerime maja loomulikust vajumisest tulnud mikromõrad.

Kui hoone on täielikult valminud, tuleb taotleda kasutusluba. Selle väljastamiseks võiks arvestada mõned nädalad. Ja seejärel on võimalik võtmed üle anda ning tellijal sellesse päris oma koju kolida.

Esimene samm on ühendust võtmine!

iHouse.ee by SSC OÜ