Eramu seinade ehitamiseks kasutakse erinevaid materjale. Materjali valik sõltub eelkõige tellija soovist.

Eestis enim kasutatavad seinakonstruktsioonide materjalid:

  • Kergbetoonplokid (Fibo, BBR kergkruusplokk)
  • Poorbetoonplokid (Aeroc, Roclite, Texo)
  • Õõnesplokid (Columbia, Betonex, Magna)
  • Betoonist seinaelemendid
  • Termoplokid (Reiden, Izodom)
  • Puitkarkass

Kergbetoonplokid ehk kergkruusplokid(Fibo ja analoogid)

Kergplokid on valmistatud vibropressmenetlusel kergkruusast, tsemendist ja veest. Kergkruus (tuntud ka LECA, FIBO kaubamärkidena) on üldnimetuseks sõmerale ehitus- ja täitematerjalile, mis saadakse savi paisumisel kiires põletusprotsessis. Looduslikest materjalidest on kergkruus umbes 4 korda kergem. Kergkruusast plokkide valmistamise aastakümnete pikkune kogemus on tõestanud selle ehitusmaterjali erakordset vastupidavust.

Poorbetoonplokid(Aeroc/bauroc ja analoogid)

Poorbetoontoodete, mis nagu nimetuski ütleb, on poorse struktuuriga kivipõhjaline materjal, valmistamise tehnoloogia printsiibid leiutati 1920.-30.-ndatel aastatel Soomes ja Rootsis. Poorbetoonplokkide toorained on peeneksjahvatatud kvartsliiv, portlandtsement, lubi, looduslik kips, vesi ja alumiiniumpulber. Poorbetoontooteid valmistatakse erinevate tihedustega. See tagab toodetele erinevad tugevus- ja soojusisolatsiooni omadused.

Õõnesplokid(Columbia, Magna jt)

Õõnesplokid on valmistatud tsemendist, veest, sobivatest mineraalsetest täiteainetest koos või ilma lisanditeta vibropressimise meetodil. Õõnesplokke saab kasutada hoone vundamentide, kande-ja vaheseinte ning tulekindlate seinte ladumiseks. Seina maksimaalse võimaliku kõrguse määravad teda toetavad ja siduvad struktuurid. Õenesplokk täidetakse armatuuri ning betooniga.

Betoon seinaelemendid

Liigitatakse 3- kihilisteks soojustatud välisseinaelementideks, mille kandva sisekihi külge on terasest sidemetega riputatud mittekandev väliskiht ja 1- kihilisteks seinapaneelideks, mida kasutatakse siseseintena. Seinapaneelide valmistamisel kasutatakse:

  • sisekihis normaalbetooni tugevusklassiga vähemalt C25/30;
  • väliskihis etteantud omadustega betooni tugevusklassiga vähemalt C30/37;
  •  sarrustamiseks armatuurterast;
  • seinapaneelide soojustamisel kasutatakse mittepõlevaid klaas- või kivivillplaate, mis on varustatud tuulutussoontega, et vältida ruumidest eralduva niiskuse kondenseerumist soojustuskihis.
Termoplokid
Termo plokk  on EPS  soojustusmaterjalist vormitud plokk, millest laotud sein täidetakse betooniga. Tulemuseks on kahelt poolt soojustatud monoliitne raudbetoonist sein, mida võib väljast katta õhekrohviga ja seest kips-,  või dekoratiivplaatidega.