Eramu seinte ehitamiseks saab kasutada mitmeid erinevaid materjale. Seinte materjali valik sõltub eelkõige tellija soovist.

Eestis enim kasutatavad seina materjalid:

  • Kergbetoonplokid (Fibo, BBR kergkruusplokk)
  • Poorbetoonplokid (Aeroc, Roclite, Texo)
  • Õõnesplokid (Columbia, Silex, Magna)
  • Betoonist seinaelemendid
  • Termoplokid (Reiden, Izodom)
  • Puitkarkass

Kergbetoonplokid ehk kergkruusplokid

Kergplokid on valmistatud vibropressmenetlusel kergkruusast, tsemendist ja veest. Kergkruus (tuntud ka KERAMSIIDINA ning LECA, EXCLAY ja FIBO kaubamärkidena) on üldnimetuseks sõmerale ehitus- ja täitematerjalile, mis saadakse savi paisumisel kiires põletusprotsessis. Looduslikest materjalidest on kergkruus umbes 4 korda kergem. Kergkruusast plokkide valmistamise aastakümnete pikkune kogemus on tõestanud selle ehitusmaterjali erakordset vastupidavust.

Poorbetoonplokid

Poorbetoontoodete, mis nagu nimetuski ütleb, on poorse struktuuriga kivipõhjaline materjal, valmistamise tehnoloogia printsiibid leiutati 1920.-30.-ndatel aastatel Soomes ja Rootsis. Poorbetoonplokkide toorained on peeneksjahvatatud kvartsliiv, portlandtsement, lubi, looduslik kips, vesi ja alumiiniumpulber. Tooted on asbestivabad. Oma tugevuse saavutavad tooted autoklaavimisprotsessi käigus ja on seega koheselt kasutatavad (ei vaja järelkivinemist). Poorbetoontooteid valmistatakse erinevate tihedustega. Plokke valmistatakse keskmise kuivtihedusega 300 kg/m³, 375 kg/m³, 425 kg/m³, 535 kg/m³   ja 575 kg/m³ ning silluseid ja paneelid keskmise kuivtihedusega 500 kg/m³. See tagab toodetele erinevad tugevus- ja soojusisolatsiooni omadused.

Õõnesplokid

Õõnesplokid on valmistatud tsemendist, veest, sobivatest mineraalsetest täiteainetest koos või ilma lisanditeta vibropressimise meetodil. Õõnesplokke saab kasutada hoonete vundamentide, kande-ja vaheseinte, müratõkete ja tulekindlate seinte ladumiseks. Seina maksimaalse võimaliku kõrguse määravad teda toetavad ja siduvad struktuurid. Täidetakse armatuuri ning betooniga.

Betoon seinaelemendid

Liigitatakse 3- kihilisteks soojustatud välisseinaelementideks ehk sandwich-seinapaneelideks, mille kandva sisekihi külge on roostevabast terasestsidemetega riputatud mittekandev väliskiht ja 1- kihilisteks seinapaneelideks mida kasutatakse siseseintena. Seinapaneelide valmistamisel kasutatakse:

  • –  sisekihis normaalbetooni tugevusklassiga vähemalt C25/30;
  • –  väliskihis etteantud omadustega betooni tugevusklassiga vähemalt C30/37;
  • –  sarrustamiseks armatuurterast;
  • –  seinapaneelide soojustamisel kasutatakse mittepõlevaid klaas- või kivivillplaate, mis on varustatud tuulutussoontega, et vältida ruumidest eralduva niiskuse kondenseerumist soojustuskihis.
Termoplokid
Termo plokk  on EPS  soojustusmaterjalist vormitud plokk, millest laotud sein täidetakse betooniga. Tulemuseks on kahelt poolt soojustatud monoliitne raudbetoonist sein, mida võib väljast katta õhekrohviga ja seest kips-,  või dekoratiivplaatidega. Maja ehitamine toimub nagu Lego klotsidest ehitamine.