B energia eramaja projekteerimine ja ehitus.

Mõõdistustööd:
Teostasime krundi geodeetilised mõõdistustööd ning märkisime maha maja nurgad ja kõrgused.
Vundament:
Koorisime maja aluse kasvupinnase ning kaevasime 1,9 meetri sügavuse ning 1 meetri laiuse vundamendi kraavi, mille täitsime 20cm jagu 16…32 fraktsiooniga killustikuga ning tihendasime 150kg pinnasetihendajaga. Kasutasime vundamendi talla tegemisel valmis raketist Vormestilt, mis oli eeltäidetud vajaliku koguse 8mm läbimõõduga armatuuriga. Enne vundamendi talla betooni valamist vedasime majja kommunikatsioonid(elekter/side, vesi, kanalisatsioon). Eramu vundamendi müüritiseks kasutasime 7 rida Fibo5 200mm kergplokke, mille ladumisel ja biarmatuuri paigaldusel lähtusime tootja antud juhistest. Peale müüritise ladumist katsime müüritise bituumen võõphüdroisolatsiooniga, et vältida niiskuse kahjustusi. Vundamendi müüritise soojustasime 150mm paksuse EPS120 plaadiga. Edasi täitsime vundamendi välise ja sisese osa liivaga, mida tihendasime 400kg pinnasetihendajaga iga 25 cm kihi tagant.

Välisseinad:

Välisseintes kasutasime Fibo3 200mm plokke, mille ladumisel ja biarmatuuri paigaldamisel lähtusime tootja antud juhistest. Sillustena kasutasime fibo silluseid, suurte akende ja garaazi ava kohal tehases projekteeritud ja toodetud r/b silluseid. Müüri peale valasime ca 10cm r/b tasandusvöö, mille külge ankurdasime fermide paigalduseks 50x200mm müürilati.

Katus:

Katuse ehitamisel kasutasime tehases projekteeritud ja toodetud puitferme mille katsime roovituse, aluskile ning katusekividega.